نحوه تکثیر گل سرخ

تکثیر گل سرخ با سیب زمینی!

در این آموزش به شما نشان می دهیم که چطور گل سرخ را با قلمه زدن تکثیر کنید و چطور آن را با سیب زمینی تقویت کنید. تکثیر گل سرخ با قلمه زنی خیلی آسان و نگهداری آن راحت است.

۱- در مکانی از باغ یا باغچه که در طول روز آفتابگیر است چاله ای به عمق ۱۵ سانتیمتر حفر کنید و کف آن را با کمی ماسه نرم به ضخامت ۲ سانتی متر بریزید.

نحوه تکثیر گل سرخ

۲- یک ساقه جوان از گل سرخی که می خواهید تکثیر کنید به کلفتی یک مداد انتخاب کنید. ساقه باید راست و فاقد پیچ و تاب باشد.

نحوه تکثیر گل سرخ

۳- ساقه را به طول ۲۰ سانتی متر قلمه بزنید و دقت کنید برشتان دقیقاً در زیر جوانه باشد. سپس برگها را قیچی کنید و تیغ ها را از نیمه زیر قلمه بکنید. اگر خواستید هم می توانید یک جفت برگ را در بالای قلمه نگهدارید اما توصیه می شود تمام برگها کنده شوند.

نحوه تکثیر گل سرخ

۴- هر قلمه را با رعایت فاصله ۱۵ سانتی متر از هم در داخل چاله بگذارید و ته قلمه حتماً در داخل ماسه فرو رفته باشد و مقداری ماسه دور آن جمع کنید تا هوای بیشتری به آن برسد.

نحوه تکثیر گل سرخ

۵- خاکهای کنده شده را به داخل چاله بریزید و با کفشتان خاک را تا حدی سفت کنید و سپس آن را در طول تابستان آبیاری نمایید. اواسط پاییز ریشه ها گرفته می شوند و قلمه ها رشد خواهند کرد.

نحوه تکثیر گل سرخ

۶- یکی از تجربه های خوب و ثابت شده قرار دادن قلمه در یک سیب زمینی کوچک است می توانید آن را تجربه کنید و نتیجه بهتری بگیرید.

نحوه تکثیر گل سرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*