معروف ترین نمادهای مورد تنفر دنیا!

ارتباط بین افراد محلی و این نماد های معروف کمی پیچیده است. معمولا افرادی که برای دیدن این نماد ها به این مناطق سفر می کنند، آن ها را بزرگ و با ارزش می پندارند. عده ای در مقابل نمادهایی که یادآور یک دیکتاتور، یک تراژدی بزرگ و خسارت های زیاد به یک کشور و مردمانش است، سلفی می گیرند. این نفرت حتی می تواند به دلیل بد قیافه بودن یک مجسمه و یادبود باشد، اما هرچه که هست افراد بومی از آن متنفرند. اگر در سفرهایتان به هرکدام از این یادبود ها برخوردید با وجود دانستن حقیقت بهتر است بیخیال سلفی گرفتن بشوید! با ما همراه باشید تا با ۴ یادبود مورد تنفر در دنیا آشنا شوید.

دره سقوط  (Valley of the Fallen) ، مادرید اسپانیا

آرامگاه ژنرال فرانسیسکو فرانکو در مادرید، چهارمین مکان پربازدید و یکی از معروف ترین نمادهای این شهر است که به عنوان میراث ملی اسپانیا نیز به ثبت رسیده است. این نماد با ارتفاع ۱۵۲ متر در گردشگاه بندیکتین قرار گرفته است. اما داستان این آرامگاه به اندازه ی ظاهر آن باشکوه نیست. دیکتاتور حاکم در حدود سال ۱۹۳۰ میلادی، درخواست ساخت مکانی را داد تا یادبودی برای آن هایی باشد که به خاطر او در جنگ اسپانیا در سال ۱۹۳۰ از بین رفتند. فرانکو در آن زمان زندانیان سیاسی را مجبور به ساخت این صلیب عظیم کرد. اسپانیایی ها از این مکان متنفرند چون بسیاری از زندانیان در طول ساخت این بنا کشته شدند. آن ها ترجیح می دهند یاد و خاطره ی فرانسیسکو را از بین ببرند.

سنتو دو مینگو (Santo Domingo) ، جمهوری دومینیکن

چه استخوان های کریستف کلمب در مرکز این بنا، یکی از معروف ترین نماد های جمهوری دومینیکن، قرار گرفته باشند چه نباشد، این مکان داستان های غم انگیز زیادی دارد. در زمان ساخت این یادبود، هزاران شهروند فقیر این شهر بیرون انداخته شدند تا برای این بنای مورد تنفر واقع شده، جا به اندازه ی کافی وجود داشته باشد. زمانی که چراغ های پر قدرت و نورانی این بنا روشن شدند، بسیاری از خانه های نزدیک آن حتی برق نداشتند. همه ی این ها در کنار این حقیقت خنده دار و تلخ که کلمب در مکانی که اکتشافات او منجر به بردگی های بسیار شد، به عنوان قهرمان دفن شده است.

مجسمه پتر کبیر (Peter the Great Statue) ، مسکو روسیه

یادبود پیتر بزرگ در لیست ۱۰ ساختمان و یادبود زشت دنیا قرار دارد! این مجسمه ی غول پیکر ۹۱ متری توسط معمار گرجی برای بزرگداشت پیتر، قهرمان دریا ساخته شد. روسی ها نه فقط به خاطر ظاهر بد این مجسمه، بلکه به این دلیل که پیتر بزرگ با انتخاب سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت این کشور آن ها را نا امید کرد، از او متنفرند.

کی استون (Keystone) ، داکوتای جنوبی

کوه های راشمور (Mount Rushmore) از معروف ترین نماد های داکوتای جنوبی هستند.دولت این مجسمه ها را در سرزمین های مقدسی که به زور تصاحب کرد ساخته است و این موضوع باعث شده تا برخلاف بیشتر افراد دنیا، بومیان این منطقه اصلا از طرفداران کوه های راشمور نباشند. همچنین به دلیل اینکه این مجسمه ها یاد مهاجران اروپایی ای را زنده نگه می دارند که بومیان آمریکایی زیادی را به قتل رساندند، بومیان این منطقه از آن متنفرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*