۱۲ ساعت در آوینیون فرانسه؛ یادگاری از قرون وسطی (+عکس)

کجارو – می توانید عطر گیاه «اسطوخدوس» (lavender) را استشمام کنید؟ باد میسترال را روی صورت خود احساس می‌کنید؟ باد میسترال از بادهای محلی است که در مناطق جنوبی فرانسه در مواقعی مشخص از سال می‌وزد. ما در «پروانس» (Provence) هستیم، منطقه‌ای زیبا در فرانسه که از میان کوه‌ها تا ساحل دریا گسترده شده است.

این منطقه در واقع بیشتر شبیه به آنچه که از فرانسه در کتاب‌های قدیمی خوانده‌اید و تصور کرده‌اید است.

«آوینیون» (Avignon) ممکن است که رایج ترین مقصد سفر نباشد، اما یکی از ارزشمند‌ترین‌ها است. اگرچه این شهر بزرگ نیست و طبق آخرین آمارها تنها ۹۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند ولی در تاریخ و فرهنگ غنی است.

تقریبا ۱۲هزار نفر از ساکنان آن همچنان در بناهای قرون وسطایی بدون هیچ مشکلی، زندگی می‌کنند. و در درون این کوچه‌هاست که ما ۱۲ ساعت آینده را با کشف بهترین‌ها خواهیم گذراند.

گشت و گذار این شهر تقریبا باید با پای پیاده انجام شود و فقط راه خود را از میان خیابان‌های پر پیچ و خم پیدا کنید. و هر زمانی که گم شدید، تنها کافی است به دنبال قصر پاپال (Papal Palace) بگردید که از بیشتر نقاط شهر قابل رویت است.

هفت پاپ در این دژ عظیم مستقر بوده‌اند که آوینیون را برای مدت زمان کوتاهی به مرکز جهان کاتولیک بدل کرده بوده است. ساعت‌ها دوباره به آرامی جلو می‌روند، و آن را به مقصدی جذاب برای رمزگشایی تبدیل می‌کنند. مقدار زیادی از چهره‌ی جادویی شهر از متراکم بودن آن نشات می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*